top of page
  • Writer's pictureMilka P.

Prevratná epsomská soľ


Epsomská soľ v podstate ani nie je soľou. Je to síran horečnatý, minerálna zlúčenina horčíka a síranu. Horčík – alebo magnézium – je zodpovedný za svalové sťahy srdca a je prítomný pri odovzdávaní informácií medzi nervovými bunkami. Epsomská soľ má veľmi blahodárne účinky na zdravie človeka. Akonáhle sa rozpustí vo vode, uvoľňuje ióny magnézia a síranu, ktoré sú potom absorbované vo vode a pracujú tak, aby slúžili nášmu zdraviu.


Za kúpeľ v epsomskej soli vám poďakujú boľavé svaly i kĺby, pomôže vám liečiť svalové kŕče, zmierňovať zápaly, opuchy nôh či zranenia (samozrejme nie otvorené rany). Jej pozitívny efekt oceníte pri pocite ťažkých nôh, kúpeľ zároveň zlepší krvný obeh. Tým, že si v kúpeli s epsomskou soľou uvoľníte krčné svaly a svaly na ramenách, uvoľníte aj bolesť hlavy.


Kúpeľ v epsomskej soli je veľmi účinný aj pri relaxácii, zmierňuje stres, odstraňuje z tela toxíny, upokojuje myseľ. Prospešný je aj vtedy, ak máte problémy so spánkom.


Podľa legendy epsomskú soľ vlastne objavila - krava. Farmár z anglického mestečka Epsom sa počas obdobia veľkého sucha v 17. storočí so svojím dobytkom prechádzal až konečne narazili na potôčik, kravy však z neho odmietali piť. Zato sa v nej veľmi radi namáčali. Farmár si všimol, že rany na nohách sa im akosi rýchlejšie hoja. Po tom, čo miestni obyvatelia na základe tohto poznatku zistili, že v potôčiku sa nachádza vysoký podiel soli horčíka, prichádzali k potoku ľudia z celého Anglicka, aby si liečili svoje poranenia. Zistili však zároveň, že voda má veľmi horkú chuť, preto ju ani kravy nechceli piť. A nie žeby sa voda s epsomskou soľou nedala piť vôbec – keďže má laxatívne účinky, používa sa pri zápche či tráviacich problémoch.


Okrem kúpeľa a vnútorného užívania sa epsomská soľ osvedčila aj ako píling pre zdravú a hebkú pokožku, maska pre lesklé a hebké vlasy či obklad po poštípaní hmyzom či pridlhom pobyte na slniečku. U nás si môžete takisto zakúpiť balíček epsomskej soli a spraviť si svoj vlastný kúpeľ v pohodlí domova, prípadne obdarovať tých na ktorých vám záleží.


Príďte sa k nám do ZEN SPA presvedčiť o benefitoch, ktoré vám ponúka táto dávno objavená a stále nedocenená minerálna zlúčenina z prírody.A teraz už len rezervovať si termín v ZEN SPA.


Alebo spraviť radosť originálnym darčekom sebe, alebo niekomu na kom vám záleží.


1,282 views

Comments


ODPORÚČANÉ
NAJNOVŠIE
ARCHÍV
VYHĽADÁVANIE PODĽA TAGOV
RBS_9584_edited.jpg

DARČEKOVÉ POUKÁŽKY

spravte radosť blízkym

RBS_9722.jpg

ONLINE REZERVÁCIE

vyberte si termín

float spa premium.jpg

PRVÝ KRÁT FLOAT

praktické rady a tipy

bottom of page