top of page
  • Writer's pictureBarbora R.

Prečo NEmať v saune plavky


Častokrát sa stretávame s tým, že pri saunovaní nemôžeme mať plavky. Ale mnoho ľudí ani len netuší, prečo tomu tak je. Aj napriek istým nariadeniam do sáun vstupujú v plavkách a tým si škodia bez toho, aby o tom vedeli. Tento fenomén vznikol výskytom sáun v komplexoch vodných zábavných parkov či wellness centier, ide však o základnú chybu saunovania.

K pobyte v saune prirodzene patrí istá dávka obnaženosti. Niektorí ľudia môžu pri tejto predstave pociťovať hanblivosť či dokonca miernu úzkosť. Saunovanie však neznamená úplné obnažovanie pred cudzími ľuďmi. Nahota v saune má svoje opodstatnenie. Prastará kultúra saunovania hovorí, že v saune je si každý rovný. Nie je dôvod na ostych. O obliekaní a miernom odhaľovaní v saune existuje niekoľko pravidiel, ktoré je potrebné dodržiavať, čo vám napokon prinesie viac úžitku.

Po odhodení odevu alebo pri zahalení len do saunového oblečenia majú saunové seansy ďaleko väčší vplyv na vaše telo. Nikde vás nebude nič škrtiť a vďaka tomu sa ľahšie uvoľníte. Po vstupe do sauny sa telo pomaly rozpáli a pokožka je citlivejšia. Úzke ramienka plaviek alebo gumy vám nedovolia si urobiť v saune skutočné pohodlie. Materiál plaviek bráni pokožke dýchať a obmedzuje ozdravný princíp saunovania. Plavky sú vyrobené z umelých polyesterových látok, ktoré sú určené do prostredia cca 45°C. Pri teplote vyššej ako 45°C sa z nich uvoľňujú škodliviny, ktoré sa cez otvorené póry dostávajú priamo do tela. Nemenej dôležitým faktorom je hygiena. V teplom prostredí sa darí baktériám, čo so sebou nesie potenciálne problémy. Taktiež plavky bývajú z bazénov plné chlóru, ktorý sa nielen uvolňuje do vašej pokožky, ale dýcha ho každý kto je v saune.

Najlepšie je ísť do sauny úplne nahý. Ak sa tak však necítite komfortne, využite prestieradlo alebo osušku, ktoré máte u nás k dispozícií. V saune je najlepšie prestieradlo položiť na lavicu a zaujať vodorovnú polohu. Pokiaľ nie je dostatok miesta, môžete samozrejme aj sedieť. Dbajte vždy na to, aby pri saunovaní prestieradlo z hygienických dôvodov podložilo všetky časti vášho tela a pot tak kvapkal na plachtu. Aj po skončení saunovej seansy, kedy odpočívate v relaxačnej zóne, zostaňte zahalení v plachte alebo si aspoň zakryte intímne partie.

Saunovanie je čas relaxácie. Všetko, čo by vás rušilo, musí zostať pred vchodom Ak sa hanbíte pred ľuďmi, ktorých nepoznáte, chodievajte do sauny radšej sami. Privátne saunovanie je ideálne riešenie nie len pre jednotlivca ale aj pre páry, ktoré chcú mať súkromie a nechcú byť rušení niekým iným.


A teraz už len rezervovať si termín v ZEN SPA.


Alebo spraviť radosť originálnym darčekom sebe, alebo niekomu na kom vám záleží.3,848 views

Komentarze


ODPORÚČANÉ
NAJNOVŠIE
ARCHÍV
VYHĽADÁVANIE PODĽA TAGOV
RBS_9584_edited.jpg

DARČEKOVÉ POUKÁŽKY

spravte radosť blízkym

RBS_9722.jpg

ONLINE REZERVÁCIE

vyberte si termín

float spa premium.jpg

PRVÝ KRÁT FLOAT

praktické rady a tipy

bottom of page