top of page
  • Writer's pictureMilka P.

Moje prvé rande s FLOAT terapiou (Milka P.) - recenzia


Dostala som darček k narodeninám. Trvalo mi vyše roka, než som ho mohla využiť, najmä kvôli zákazom a obmedzeniam ohľadom pandémie. Prevádzkovateľ mi však umožnil využiť moju darčekovú poukážku aj po jej uplynutí, nakoľko bola kupovaná priamo v ZEN SPA. Moja sestra vie, že všetko, čo sa týka wellnessu, je tým správnym darčekom pre mňa. Tentokrát to však bolo niečo iné, niečo, čo som ešte nevyskúšala a čo je v Bratislave jedinečné. Už ste počuli o float terapii? No dovtedy ani ja. Tak som si pozrela – ako inak – google. A mala som viac otázok ako odpovedí, ale zároveň ma to veľmi zaujalo. Tých benefitov, o ktorých sa v súvislosti s touto procedúrou píše, tak po fyzickej ako i psychickej stránke... To predsa nemôže byť zlé. A tak sme sa s kamarátkou konečne vybrali tento zážitok absolvovať. Okrem samotnej float terapie sme si užili aj kvalitnú a veľmi príjemnú masáž, saunu a relax na pohodlných lehátkach. Vo veľmi príjemnom prostredí s príjemným personálom. Mám rada súkromie a tu nám bolo dopriate – wellness máte iba pre seba.

A float terapia? Úžasný zážitok – bezváhový a takmer bezmyšlienkovitý stav, vďaka ktorému zrelaxujú svaly i myseľ. Už počas vznášania sa na veľmi slanej vode, ktorá je podstatou float terapie, som začala pociťovať akýsi pocit vyrovnanosti, ktorý neskôr prešiel až do nadšenia – a s tým som sa počas ostatných takmer dvoch rokov, ktoré nás potrápili asi všetkých, nestretla.

Hneď som uvažovala nad tým, komu všetkému tento zážitok odporučím. Komu popíšem, ako skvele na človeka pôsobí, keď necíti takmer nič, keď sa vznáša, akoby letel vesmírom – mimochodom, čítala som o pocitoch podobných vznášaniu sa na vode, ja som si predstavovala ako brázdim nekonečným vesmírom plným hviezd. Mávam bolesti chrbta či svalov na nohách, ale tu akoby aspoň načas zmizli. Mám aké také skúsenosti aj s meditáciou, ale tu bola znásobená práve stavom, pri ktorom necítite, že máte nejaké telo.

Strávila som vo vajíčku – ako tu hovoria float tanku – 60 minút, ale kľudne by som zostala aj viac, napriek tomu, že na začiatku som si myslela, že aj to bude veľa. Bola som vnútri zatvorená, mala som pustenú relaxačnú hudbu a jemné svetlo. Určite nabudúce vyskúšam ísť o level ďalej – ticho, tma, len ja a moje ja.A teraz už len rezervovať si termín v ZEN SPA.


Alebo spraviť radosť originálnym darčekom sebe, alebo niekomu na kom vám záleží.Comments


ODPORÚČANÉ
NAJNOVŠIE
ARCHÍV
VYHĽADÁVANIE PODĽA TAGOV
RBS_9584_edited.jpg

DARČEKOVÉ POUKÁŽKY

spravte radosť blízkym

RBS_9722.jpg

ONLINE REZERVÁCIE

vyberte si termín

float spa premium.jpg

PRVÝ KRÁT FLOAT

praktické rady a tipy

bottom of page