top of page
  • Writer's pictureBarbora R.

Mýty o masáži


1. Masáž je dobrá len na relax

Adekvátne zvolený a kvalitne prevedený masérsky výkon dokáže veľakrát ukrátiť človeka o zdĺhavé liečenie a nič neriešiacu konzumáciu liekov. A ušetrí veľmi veľa peňazí. Môžeme spomenúť napríklad zdravotnú masáž, masáž spúšťacích bodov, akupresúru alebo aromaterapiu. To sú dnes vyhľadávanými a akceptovanými terapiami, ktoré majú výsledky aj na miestach, kde si obyčajná medicína už nevedela pomôcť.

2. Masáž je nákladná

Treba si uvedomiť, že máme len jedno zdravie o ktoré sa treba adekvátne starať. Pokiaľ nepočúvame naše telo, vznikajú rôzne ochorenia, komplikácie, ktoré nám znepríjemňujú naše žitie. Pokiaľ sa u nás vyskytne nejaká bolesť, sme naučení, že ako prvé siahneme do lekárničky pre lieky, ktoré len utlmia bolesť ale nevyriešia jej príčinu. Kvalitnou masážou sa dá predísť mnohým problémom, pre ktoré užívame lieky a tým nám ušetria aj mnoho financií. Koniec koncov , keď si porovnávame koľko peňazí míňame na medikamenty a porovnáme to s masážou zistíme, že to nie je tak nákladná procedúra.

3. Je jedno na akú masáž pôjdem

Nie je jedno, na akú masáž pôjdete. Každý má iný prah bolesti, iné citlivé partie a iné rozhodujúce parametre. Keď je človek šteklivý na chodidlách a nemá rád dotyk na týchto miestach, nepôjde predsa na reflexnú masáž, taktiež keď ide prvýkrát na masáž vyberie si jemnejšiu aby zistil, aký tlak mu vyhovuje a pod. Je však pravda, že každá masáž je niečím výnimočná a odlišná. Treba si len nájsť vhodného maséra priamo pre vás.


4. Masáž má byť bolestivá, ak má byť účinná

Toto je asi jeden z najčastejších mýtov, aké kolujú v spoločnosti. Je pravdou, že je to veľmi individuálne. Každý reaguje inak na tlak a podnety s masážou spojené. Vnímanie bolesti pri masáži záleží od posadeného prahu bolesti, aktuálneho stavu klienta. Príliš vysoký tlak môže problémové miesto este viacej rozdráždiť a preto je lepšie sa zameriať na okolité svalové štruktúry, ktoré napomáhajú postihnutým a tým sú nadmerne preťažované. Niekedy menej je oveľa viac.

5. Masáž vyrieši všetky problémy

Masér je len sprostredkovateľ pomoci, ktorú potrebujete, avšak vy ste tí, ktorí majú moc v rukách. Všetko sa dá riešiť, ale svaly, ktoré tuhnú a problémy, ktoré sa budujú dlhé mesiace nedokáže ani masér, ktorý má 40 rokov praxe, vyriešiť za jedno sedenie. Na všetko treba čas, pravidelnosť a trpezlivosť.

Comments


ODPORÚČANÉ
NAJNOVŠIE
ARCHÍV
VYHĽADÁVANIE PODĽA TAGOV
RBS_9584_edited.jpg

DARČEKOVÉ POUKÁŽKY

spravte radosť blízkym

RBS_9722.jpg

ONLINE REZERVÁCIE

vyberte si termín

float spa premium.jpg

PRVÝ KRÁT FLOAT

praktické rady a tipy

bottom of page