top of page
  • Writer's pictureBarbora R.

FLOAT počas tehotenstva


Častá otázka od našich klientov je, či môže ísť tehotná žena na FLOAT terapiu. Jednoznačná odpoveď je ÁNO. Práve ženy v tehotenstve veľmi oceňujú benefity, ktoré FLOAT terapia ponúka. Tehotenstvo je pre každú ženu individuálne a jedinečné. Dokonca jedna žena môže prežívať každé tehotenstvo inak. Avšak je to jedinečné obdobie kedy na seba žena dáva omnoho väčší pozor ako keď pod srdcom nenosí dieťatko. Upraví si jedálniček, nepije alkohol a mnoho iných vecí, ktorým chráni svoje dieťa. Avšak aj počas tehotenstva prichádza určitý nekomfort v podobe opuchnutých nôh, bolestí kĺbov, krížov, závrate, nespavosť až po predpôrodné depresie. Tieto menej príjemné záležitosti sa snažia ženy zmierniť prírodnou liečbou a takou je aj Floatovanie. Chceme Vám teraz ukázať rad benefitov, ktoré prináša práve floatovanie v tehotenstve.

1. Uvoľnenie kĺbov a preťaženého svalstva

Počas tehotenstva sa narastajúcim bruškom mení ťažisko tela, čo spôsobuje výraznejšie zakrivenie driekovej chrbtice, hrudná chrbtica sa zaobľuje viac a hlava padá do predsunutého držania. V neposlednom rade sa panvové kosti odsúvajú od seba a na toto všetko reagujú aj svaly a kĺby, ktoré sú zároveň preťažované oveľa viac ako pred tým. Výsledok je bolesť kĺbov a svalov najmä v driekovej a hrudnej chrbtici. Stav beztiaže konečne oslobodí budúcu mamičku od narastajúcich kíl, svaly nemusia vôbec pracovať a tak prichádza k absolútnemu uvoľňeniu kĺbov a svalov a ich rýchlej regenerácií, čo každá jedna z nich s radosťou odceňuje.

2. Zníženie opuchov

Ako už bolo povedané mnohé ženy trpia nepríjemnými opuchmi. Floating znižuje tlak na vaše kĺby, čo je už samo o sebe úžasný pocit. Toto zníženie tlaku môže tiež pomôcť znížiť edém alebo zabrániť opuchu. Ďalším populárnym liekom na zníženie opuchov je užívanie doplnkov magnézia, takže floating je úžasný spôsob, ako spojiť obe liečby.

3. Krvný tlak

Krvný tlak úzko súvisí s úrovňou stresu, takže má zmysel myslieť si, že stav hlbokej relaxácie, ktorý môžete dosiahnuť vo floatačnej nádrži, môže pomôcť znížiť ho. Ale okrem relaxu, keď sa vaše telo odbremení od gravitácie, vaše cievy sa môžu plne roztiahnuť, znížiť krvný tlak a zvýšiť prietok krvi.

4. Lepší a kvalitnejší spánok

Mnohé ženy trpia vo vyššom štádiu tehotenstva nespavosťou alebo majú miernejšie problémy so spánkom a predpôrodnou depresiou. Aj v tomto prípade je float veľmi účinný a napomáha matkám ku kvalitnejšiemu spánku, ukľudneniu sa a lepšej nálade.. Spojenie pokojného miesta v stave beztiaže pomáha ženám navodiť kvalitnejší spánok a kľudnejšiu náladu počas dňa.

5. Absorbovanie horčíka

Minerál horčík je kľúčový pre široké spektrum biologických funkcií a ženám sa odporúča zvýšiť jeho príjem počas tehotenstva. Horčík je tiež jednou z dvoch zložiek Epsomskej soli, ktorá sa používa na vytvorenie vztlaku vo floatačnej nádrži (druhou je síran). Keďže magnézium sa môže absorbovať cez pokožku, ako aj cez jedlo alebo doplnky stravy, floating je vynikajúci spôsob, ako zabezpečiť, aby tehotné ženy dodržiavali odporúčaný príjem dôležitého minerálu.

6. Spojenie s dieťatkom

Tím, že float veľmi pripomína lono matky spojenie s dieťaťom je o to silnejšie. Ponorenie tela do roztoku Epsomovej soli a vody príjemne matku nadnáša a dáva jej pocit bezpečia a ľahkosti. Telo má uvoľnené a myseľ pokojnú. V absolútnom tichu a tme ( pokiaľ si matka svetlo vypne a zatvorí sa, je možnosť si podmienky prispôsobiť podľa vlastnej potreby) matka počuje bitie svojho srdca ale aj bitie srdca svojho dieťatka a oveľa citlivejšie vníma aj pohyby diťatka. Puto a prepojenie sa tým podstatne prehlbuje.


Sprav radosť originálnym darčekom budúcej mamičke, ktorú poznáš.


1,249 views

Comments


ODPORÚČANÉ
NAJNOVŠIE
ARCHÍV
VYHĽADÁVANIE PODĽA TAGOV
RBS_9584_edited.jpg

DARČEKOVÉ POUKÁŽKY

spravte radosť blízkym

RBS_9722.jpg

ONLINE REZERVÁCIE

vyberte si termín

float spa premium.jpg

PRVÝ KRÁT FLOAT

praktické rady a tipy

bottom of page