top of page
  • Writer's pictureZdeno K.

Stres: Tipy, ako ho zvládať v rýchlej dobe

Stres je zakorenený v našich životoch už od praveku. Kým lovcom pomáhal prežiť a vyhnúť sanebezpečenstvu, dnes je to celkom inak. V súčasnosti je stres len málokedy reakciou na priame nebezpečenstvo.Stres, ako daň za život v prirýchlej dobe


Často sú to už každodenné bežné činnosti a situácie, ktoré nás stresujú. Priveľa práce, povinností, strach o budúcnosť, málo času na svoje plány, dopravné zápchy a podobne.


V rýchlej dobe sme vystavený stresu viac ako je zdravé. To má negatívny vplyv na naše celkové psychické aj fyzické zdravie.


Kvôli dlhodobému chronickému stresu trpí imunitný, endokrinný, hormonálny, srdcovo-cievny aj nervový systém a sme tak náchylní na rôzne ochorenia.Naučte sa stres odbúrať


Pozrite si pár spôsobov ako nahromadený stres nielen odbúrať, ale naučiť sa ho lepšie zvládať:


Pravidelné dychové cvičenie: Wim Hof je žijúci príklad, aké zázračné účinky vedia mať dychové cvičenia na váš organizmus.


Otužovanie: S dýchaním úzko súvisí aj otužovanie. Vedomé vystavovanie sa chladu, naučí váš organizmus efektívnejšie sa vysporiadať so stresom. Otužovanie má mnoho benefitov aj na vaše fyzické zdravie.


Prechádzky v prírode: Už v roku 2015 v štúdii publikovanej v časopise Journal of Physiological Anthropology sa potvrdilo, že rastliny, kvety a celkovo príroda má blahodárny účinok na naše zdravie a zníženie stresu.


Meditácie: V dnešnej dobe zabúdame na prepojenie s prítomným okamihom. Žijeme vo svojich myšlienkách, v budúcnosti a často aj v minulosti. Meditácia je zázračná.Ako bojujeme so stresom v ZEN SPA?


Harmonizujúca masáž: Vďaka harmonizujúcej masáži uvoľníte nahromadený stres, ktorý sa ukladá vo vašom tele. S doprovodom aromaterapeutických olejov je celý zážitok ešte viac umocnení.


Float terapia: Vo floate sa budete vznášať v stave beztiaže. Žiadne svetlo, rušivý zvuk, hmat, ani gravitácia. Dostane sa do stavu hlbokej relaxácie, čo pomôže zladiť vaše biochemické procesy v mozgu a uvoľniť nahromadené napätie.


Privátne saunovanie: Vedecké štúdie dokazujú, že saunovanie zvyšuje uvoľňovanie beta endorfínu do nášho mozgu a krvi. Endorfíny vyvolávajú pocit pokoja, šťastia a pohody a dochádza aj k zníženiu kortizolu, stresového hormónu.


V rýchlom svete je dôležité nachvíľu vypnúť svoju myseľ


U nás si môžete nájsť chvíľu len pre seba. V hlbokej relaxácii vypnúť neustály tok myšlienok, ktoré sa nás počas celého dňa snažia vytrhnúť z prítomného okamihu.


"Kamarát môj, keď vravíš, že si nevieš nájsť čas, aby si zlepšil svoje myšlienky a svoj spôsob života, je to rovnaké, ako keby si vravel, že nemáš čas natankovať, pretože si príliš zamestnaný šoferovaním."


Úryvok z knihy: Robin Sharma - Mních, ktorý predal svoje Ferrari


Tip na záver

Nalaďte sa na seba a nechajte sa unášať emóciami a pocitmi.


Spravte radosť originálnym darčekom sebe, alebo niekomu na kom vám záleží.


73 views

ความคิดเห็น


ODPORÚČANÉ
NAJNOVŠIE
ARCHÍV
VYHĽADÁVANIE PODĽA TAGOV
RBS_9584_edited.jpg

DARČEKOVÉ POUKÁŽKY

spravte radosť blízkym

RBS_9722.jpg

ONLINE REZERVÁCIE

vyberte si termín

float spa premium.jpg

PRVÝ KRÁT FLOAT

praktické rady a tipy

bottom of page